Honor’un yeni kamera teknolojisi yok artık dedirtti; şimdi Apple düşünsün

Honor, 18 Mart’ta iki yeni amiral gemisi akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor: Honor Magic 6 Ultimate Edition ve Magic 6 RSR Porsche Design. Bu telefonlar, Honor ve OmniVision iş birliği ile geliştirilen ve LOFIC olarak adlandırılan yeni bir kamera sensörü teknolojisi ile donatıldı. LOFIC, yani Lateral OverFlow Integration Capacitor, özellikle yüksek ve düşük ışık detaylarını koruyarak dinamik aralığı %800 oranında iyileştiriyor. Bu yenilik, özellikle zorlu ışık koşullarında çekim yapılırken, ayrıntıların daha iyi korunmasını sağlayarak fotoğrafçılık deneyimini zenginleştiriyor.

LOFIC teknolojisi sayesinde Honor Magic 6 serisi, SLR kameralarla karşılaştırılabilir bir ultra yüksek dinamik aralığı olan 15EV’ye ulaşabiliyor. Bu, teorik olarak Sony Alpha a7S III gibi üst düzey kameralarla benzer bir dinamik aralık sunuyor.

Honor’un yeni kamera teknolojisi yok artık dedirtti; şimdi Apple düşünsün

Yeni sensör, ayrıca yapay zeka teknolojisi ile donatılarak, donanımın sunduğu imkanlardan en iyi şekilde yararlanılmasını sağlıyor. Geliştirilen hareket algılama yetenekleri sayesinde, hızlı hareket eden nesneler bile net bir şekilde kaydedilebiliyor. Telefoto lens üzerinde de iyileştirmeler yapılarak ışık algılama kapasitesi artırıldı.

Magic 6 RSR Porsche Design modeline ait canlı bir görüntü de paylaşıldı ve bu görüntüde üç lens, bir flaş ve 100X zoom özelliğine sahip olduğuna dair bir ibare içeren altıgen bir kamera modülü yer alıyor. Bu teknolojik yenilikler ve donanım iyileştirmeleri, Honor‘un amiral gemisi modellerinin fotoğrafçılık konusunda yeni bir çığır açmasını sağlayacak gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x