Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, İsmail Kartal’ı aramış, “Takımı sahadan çekebilirsiniz” demiş

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Süper Lig’in 30. haftasındaki Trabzonspor maçında yaşananlar ve 2 Nisan’daki olağanüstü genel kurula dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Teknik Direktör İsmail Kartal’a müsabakanın 60. dakikası civarında telefonla ulaştığını açıklayan Başkan Ali Koç, “Yetki sizindir, isterseniz takımı sahadan çekebilirsiniz” dediğini anlattı.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Koç, Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda bir grup gazeteciyle bir araya geldi. Trabzonspor ile oynanan lig maçı ve sonrasındaki gelişmeleri değerlendiren Ali Koç, 2 Nisan’da yapılacak Fenerbahçe Spor Kulübü olağanüstü genel kuruluna ilişkin de konuştu.

Trabzonspor maçında yaşanan olaylarla ilgili konuşan Koç, kurgunun Fenerbahçe’nin puan kaybetmesi ve şampiyonluğu yitirmesi üzerine olduğunu öne sürdü.

Fenerbahçe’de Teknik Direktör İsmail Kartal’a müsabakanın 60. dakikası civarında telefonla ulaştığını açıklayan Başkan Ali Koç, “Yetki sizindir, isterseniz takımı sahadan çekebilirsiniz” dediğini belirtti.

“Emre Kartal ciddi şekilde darbedildi”

İsmail Kartal’ın oğlu Emre Kartal’ın da ciddi biçimde darbedildiğini ve gece boyu babasından habersiz kustuğunu söyleyen Başkan Koç, doktorun Emre’yi gece getirmedikleri gerekçesiyle aileye tepki gösterdiğini ifade etti.

“Trabzonspor ile diyalog kanalları açık”

Trabzonspor ile olaylar sonrası diyalog kanallarının açık olduğunu bildiren Koç, kendisinin Ertuğrul Doğan ile birkaç kez, Yönetici Ahmet Ketenci’nin ise birçok kez görüştüğünü söyledi.

“Haksızlık ve adaletsizlikler zinciri hepimizin malumu”

Koç, 2 Nisan’da yapılacak Olağanüstü Genel Kurul öncesi üyelere seslendi. Koç, şunları söyledi:

“Kıymetli Camiamız, Sevgili Kongre Üyelerimiz, Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Fenerbahçe Spor Kulübü ve camiası olarak, bildiğiniz gibi 3 Temmuz sürecinden itibaren Kulübümüzün her dinamiği ile maruz bırakıldığı, mücadele etmek zorunda kaldığı haksızlık ve adaletsizlikler zinciri hepimizin malumudur.

Fenerbahçe’mize reva görülen bu sistematik kötülüğe rağmen; sahip olduğu benliğin güçlü bir yansıması olarak her fırsatta ülke değerlerimize olan saygımızı, milli değerlerimize olan bağlılığımızı, vatanımıza duyduğumuz aidiyeti vurguladık, bu bilinçten hiçbir zaman şaşmadık.

Tüm haksızlıklara karşı dik durmaya, tüm yapılanlara rağmen ülkemize hizmet etmeye, sporun her branşında zirveye oynayan, Türkiye’mizi temsil eden sporcular yetiştirmeye, bayrağımızı ulusal ve uluslararası alanda gururla taşıyan gençleri geliştirmeye, altyapılarımızda yüzlerce çocuğumuza yuva olmaya devam ettik.

Bugün geldiğimiz nokta itibariyle Fenerbahçe’miz bunları yaparken Fenerbahçe’ye yapılan haksızlıkların, durmaksızın, katlanarak devam etmesi, milyonlarca taraftarı olan Kulübümüzün, camiasına dönerek yaşananları kendi içinde sorgulaması zorunluluğunu artık zaruret haline gelmiştir.

İşte burada milyonları temsil eden kongre üyelerimize çok önemli bir görev düşmektedir. Fenerbahçe’mizin tarihinde bir mihenk taşı olarak gördüğüm bu toplantıyı sizlerin katılımı, desteği, ilgisi ve katma değeri olmadan istediğimiz şekilde yapamayız.

2 Nisan 2024 Salı günü saat 17.00’de Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştireceğimiz Olağanüstü Genel Kurul Toplantımız tüm bu sebeplerle tarihi bir kimlik taşımaktadır. Tüzüğümüzün 24. Maddesi 2.bendi gereğince, ilk toplantıda nitelikli çoğunluk sağlanmaz ise toplantımız her zaman olduğu gibi 1 hafta sonraya ertelenmek zorunda kalacaktır. Ancak Fenerbahçe öyle günlerden geçmektedir ki bu günün bir ikincisi olmamalı, olmayacaktır.

2 Nisan’da Fenerbahçeliyim diyen herkesin omuzlarında taşıdığı sorumlulukla bu toplantıda yerini alacağından hiçbir şüphem yok. Bir asrı aşkın onurlu bir tarihe sahip olan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 37. Başkanı olarak, siz değerli kongre üyelerimizden taşıdığınız sorumluluğun bilinciyle Olağanüstü Genel Kurulumuzun ilk tarihi olan 2 Nisan gününde salt çoğunluğu sağlamanızı ve kulübümüze destek olmanızı önemle rica ederim.

‘Fenerbahçe sokakta oynasın, biz kaldırımda destekleriz’ diyenlerin omuz omuza duruşunu, Fenerbahçe için bu kritik dönemde bir kez daha en güçlü şekilde ortaya koyacağımıza, haykıracağımıza inancım tamdır.

Saygı ve Sevgilerimle,

2 Nisan’da görüşmek üzere…”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x